sadsad x
asdasd
Ürün Açıklaması

Sedona Supreme SDC-S101-F Meyve ve Sebze Kurutma Makinesi

  • Paslanmaz Çelik Tepsili
  • 9 Tepsi Kapasiteli

570 watt Türkiye'de ortalama Kilowatt 1 saat 60 kuruşa denk gelmektedir. Ürün Saatte 30 kuruş elektrik tüketmektedir.

Tribest firmasının son ürünü Sedona Supreme’i, elmalardan kabaklara, ekmeklerden ezmelere ve krakerlerden -et de dahil- her türlü kurutulmuş yiyecek tariflerinize kadar, tüm kurutma ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz.
Kontrollü sıcaklıkta yapılan kurutma işlemi gıdalardaki enzimleri canlı muhafaza eder. Bu sayede müthiş bir tat, renk ve koku elde edilir.

Sedona Supreme Dünyadaki ilk dijital, geniş kapasiteli, yıkanabilir hava filtreli, ev tipi gıda kurutucusudur.

Kurutma derecesinde tam kontrol

İki Aşamalı Ardışık Sıcaklık Zamanlayıcısı (TST) özelliği ile domates ve et gibi kurutma işlemine yüksek sıcaklıkta başlanması gereken yiyeceklerde, sürecin iki aşamalı olarak düzenlenmesine olanak sağlar. İkinci aşamada gıdanın sıcaklığını otomatik olarak daha düşük bir dereceye indirir. “Fast” ayarında yüksek sıcaklıkta başlayan kurutma işlemi, belirleyeceğiniz bir sürenin sonunda otomatik olarak daha düşük sıcaklıkta, yani “Raw” ayarında devam edebilir. Tabii isterseniz gıdayı sadece “Fast” ayarında yüksek sıcaklıkta ya da “Raw” ayarında çiğ olarak düşük sıcaklıkta da kurutabilirsiniz.
Kurutulan gıdaya göre kurutma derecesi ve süreleri değişkenlik gösterir. Domates ya da turunçgiller gibi sulu ürünler öncelikle “Fast” ayarında 2-3 saat 60˚C üzerinde kurutularak içlerindeki fazla su alınır (bu süreçte enzimler canlı kalır) ve böylece takip edecek olan düşük sıcaklıktaki uzun süreli kurutma sürecinde fermente olma riskleri ortadan kalkmış olur.
Sedona Supreme “Fast” ayarında çalışırken, kurutma bölümündeki gerçek sıcaklık +/- 5˚C değişkenlik gösterebilir. “Raw” ayarında çalışırken ise iç sıcaklık 48˚C’yi asla geçmez.

Eşit şekilde kurutma

Tribest Sedona Supreme, gıdalarınızı eşit şekilde kurutabilmek için 17.8 cm çapındaki merkezi tek fanlı ısıtma mekanizması ile ısıtılmış olan havayı sirküle eder ve eşit miktarda dağıtır. Bu fanın önündeki hava filtresi de dış mekan havasındaki partiküllere karşı gıdalarınızı korur. Bu filtre kolayca çıkartılıp tekrar tekrar yıkanabilir.

Geniş kapasite – Akıllı tasarım

Aynı anda birden çok ürünü kurutabileceğiniz 9 adet paslanmaz çelik rafın toplam alanı 1.18 m2 dir.
Ünitenin ön tarafında bulunan cam bir pencereden, iki adet iç LED ışık sayesinde kurutma işlemini engellemeden gıdalarınızı izleme rahatlığını da sunmaktadır.
Tüm kontroller dijital kontrol paneli üzerinden yapıldığı için hem kuruttuğunuz dereceyi tam olarak kontrol edersiniz hem de süreyi. Tarifleriniz Amerika ya da İngiltere’den ise ˚F, diğer ülkelerden ise ˚C derece opsiyonunu kullanabilirsiniz.

Sessiz çalışma

Süper sessiz çalıştığı için aletiniz hiçbir şekilde rahatsızlık yaratmaz. Akşam siz uyurken evinizde sessizce kurutma işlemlerine devam eder.

Tarif kitapçığı

Defya ailesi olarak tamamen kendi bünyemizde hazırladığımız reçete kitapçığımızda bulunan yüzlerce tarif sayesinde yerel marketlerde kolayca bulunabilecek malzemeler ile kraker, pestil, atıştırmalık, power bar, granola yapmak çok kolay.

Kurutma Zaman Çizelgesi

Çiğ kurutma için önerilen derece: 118°F / 48°C

Sebzeler

Meyveler

Diğer

 

Dahil Olan Parçalar

  • 1 Kullanım Kılavuzu
  • 1 İlham veren tarifler Kitapçığı
  • 1 Ana Gövde
  • 9 Paslanmaz Çelik Fırın Tepsisi
  • 1 BPA’sız Artık Tavası
  • 1 Sökülebilir Güç Kablosu
  • 1 Hava Filtresi (Takılı halde gelmektedir)
Taksit ve Ödeme Seçenekleri
Yorumlar(0)
Tavsiye Et
Kargo ve Teslimat
Kargo ve Teslimat
Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde özenle hazırlanıp ilgili kargo şubesine teslim edilmektedir. Özel üretim ürünlerde gönderim süresi farklılık gösterebilir. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde siparişler ilk iş gününde işleme alınmaktadır.
Teslimatlar da ürünlerinizi ilgili kargo firmasından teslim almadan önce ambalajında bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar durumunda muhakkak hasar tutanağı tutturunuz.

Kargonuz Ücretsiz Olsun
5000 TL ve üstünde vermiş olduğunuz siparişler Türkiye'nin her yerine ücretsiz olarak gönderilmektedir

Aynı Gün Kargo
Aynı gün kargo etiketi bulunan ürünlerde saat 13:00'a kadar vermiş olduğunuz sipariş aynı günde kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süresi bulunmuş olduğunuz konuma göre farklılık gösterebilmektedir. Saat 13:00'dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi ilk iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Ürün Videosu

Sedona Supreme SDC-S101-F Meyve ve Sebze Kurutma Makinesi, Paslanmaz Çelik Tepsili, 9 Tepsi Kapasiteli

Ürün Kodu : 223.SDC.S101.F
Fiyat(%20 KDV Dahil)
38.250,00 TL
Fiyat(%20 KDV Hariç)
31.875,00 TL
Bu ürünü havale ile ekstra %2 indirim ile satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.