sadsad x
asdasd
Sıralama seçin

Filtre Kahve Makineleri

Bravilor Bonamat - Bravilor Bonamat Novo Filtre Kahve Makinesi Bravilor Bonamat - Bravilor Bonamat Novo Filtre Kahve Makinesi (1)
3.644,11 TL KDV Dahil
2.579,42 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
AYNI GÜN KARGO Bravilor Bonamat - Bravilor Bonamat Novo Cam Pot, 1.7 L
291,46 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Bunn - Bunn VP17-2 Filtre Kahve Makinesi, 1.9 L
5.384,41 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
AYNI GÜN KARGO Konchero - Konchero Preciso Filtre Kahve Makinesi, Duşlama Sistemli Konchero - Konchero Preciso Filtre Kahve Makinesi, Duşlama Sistemli (1)
1.304,13 TL KDV Dahil
1.121,74 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Bunn - Bunn ICBA Infusion Series Filtre Kahve Makinesi + 5 L Termos
16.727,25 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Bunn - Bunn Airpot Filtre Kahve Makinesi + Termal Termos
11.873,02 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Bunn - Bunn VP17-2 Easy Pour Pot, Polikarbon
412,84 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Bravilor Bonamat - Bravilor Bonamat Matic Filtre Kahve Makinesi Bravilor Bonamat - Bravilor Bonamat Matic Filtre Kahve Makinesi (1)
9.461,24 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Coffee Queen - Coffee Queen Tower Elektrikli Filtre Kahve Makinesi, 2x5 L
34.000,66 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
AYNI GÜN KARGO Cafemarkt - Cafemarkt Tekli Filtre Kahve Cam Pot Isıtıcı
654,90 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Bravilor Bonamat - Bravilor Bonamat ISO Filtre Kahve Makinesi Bravilor Bonamat - Bravilor Bonamat ISO Filtre Kahve Makinesi (1)
5.459,12 TL KDV Dahil
3.681,60 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Kenwood - Kenwood COX750WH kMix Filtre Kahve Makinesi, Beyaz Kenwood - Kenwood COX750WH kMix Filtre Kahve Makinesi, Beyaz (1)
2.990,00 TL KDV Dahil
2.490,00 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Tecnocoffee - Tecnocoffee BrewTec Filtre Kahve Makinesi Tecnocoffee - Tecnocoffee BrewTec Filtre Kahve Makinesi (1)
2.531,10 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Fetco - Fetco S4S-15/20 Alt Stand
1.670,19 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Fetco - Fetco S4S-10 Alt Stand
1.698,14 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Fetco - Fetco L4S-20 Termos, 7.6 L
5.485,75 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Fetco - Fetco CBS-2152-XTS-2G Filtre Kahve Makinesi
44.347,26 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Fetco - Fetco CBS-2111-XTS Filtre Kahve Makinesi
15.968,09 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Fetco - Fetco Air Pot Termos, 3 L
1.210,71 TL KDV Dahil
ÜCRETSİZ KARGO
Toplam 99 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Filtre Kahve Makinesi

Kahve uzmanı olmak hiç bu kadar iyi olmamıştı. Filtre kahve makinesi teknolojisindeki gelişmeler sayesinde, kendi mutfağınızı birinci sınıf bir kahve dükkanına dönüştürmek ve en iyi filtre kahve makineleri ile şehirdeki en iyi baristalarla rekabet etmesini sağlamanız artık mümkün.
Espresso ve filtre teorik olarak aynı kavramdır. Temel bilgileri aynıdır: kahve telvesi üzerine sıcak su dökülür, su filtreden geçer ve kaba birikir. Bu işlem için küçük filtre kahve makinesi modelleri ile ev de kendi filtre kahvenizi de demleme imkânı sunar. Filtre kahve Türk kahvesinden farklıdır bu sebeple aynı makine de yapılmamaktadır. Delonghi filtre kahve makinesinin bazı modelleri ise hem filtre kahve hem de espresso makinesi olarak da kullanılabilmektedir. En iyi filtre kahve makinesi tavsiye isterseniz sitemizde yer alan modelleri doğru öneridir. Yorumları da inceleyecek olursanız doğru tercihi yapmış olursunuz.

Filtre Kahve Makinesi Modelleri

Günümüzde 3. dalga kahve akımı giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle profesyonel bir şekilde mutfakla ilgilenen kişiler için artık önemli olan kaliteli bir makineyle iş birliği yapmaktır. Burada yer alan filtre kahve makinesi modelleri, güne dinamik bir şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Üstelik gerekli olan tek şey malzemeleri yerleştirmek ve birkaç tuşa basmak... Gerisi zaten makineniz tarafından özenle yapılır. Yer alan modeller uzun süre kullanılır şekilde üretilmiştir. Filtre kahve makinesi alabileceğiniz gibi kahve potu da alabilirsiniz. Mevcut olan ürünleri eğer iş hayatında kullanmayı düşünüyorsanız mutfağınızda sizinle birlikte uzun süre çalışır. Ev tipi kullanım kapasitesine de sahiptir. Aynı zamanda gri ve siyah tonlarına sahip olduğu için her mutfağa uyum sağlar. Tüm fiyatları inceleyerek birbirinden dayanıklı filtre kahve makinelerine sadece birkaç adımda sahip olabilirsiniz. En iyi filtre kahve makinesi markaları Animo, Bonavita, Borda, Bravilor Bonamat, Bunn , Cafemarkt, Caso, Coffee Queen, Delonghi, Electrolux, Kiwi, Delonghi, Fetco, GTech, Hamilton Beach, KitchenAid, Konchero, Moccamaster, Sage, Sinbo, Goldmaster, Tchibo, Homend, Arzum, Karaca, Beko, Cookplus, Siemens, Braun, Tefal, Arçelik, Philips, WMF modelleri ile ister ev tipi filtre kahve makinesi isterseniz de ofis ve iş yerlerinde kullanıma uygun modelleri en uygun fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Fiyatları

Filtre kahve makinelerini inceleyerek sizlere en çok hitap eden ürünü kolayca alabilirsiniz. Birbirinden farklı modelleri, dilerseniz profesyonel iş hayatınızda dilerseniz ev yaşamınızda kullanarak damaklarda tat bırakacak kahvelere imzanızı atabilirsiniz. Üstelik tüm en ucuz kahve makinesi yanı sıra oldukça kalitelidir. Hepsi birbirinden şık tasarıma sahiptir. Aynı zamanda modellere göre farklılık gösterirken kullanım açısından sizlere kolaylık sağlar. Henüz kararınızı vermediyseniz tüm marka ve modellere bakabilir, bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla satın alabilirsiniz. Mutfağınızın en güzel detaylarını oluşturacak gri ve siyah tonlarının ağırlıklı olduğu parçalar hayatınızın merkezine girmeye hazır. Sadece birkaç adımda endüstriyel ve profesyonel mutfak marketinden sizlere hitap edecek ürünleri inceleyerek mutfağınızın en güzel yerini doldurabilirsiniz.

Filtre Kahve

Filtre kahve nedir? ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaya başlayan, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin üzerinden sıcak su geçirilerek demlenmesi ile elde edilen bir kahve türüdür.

Hazır kahvelerin popülerliğini kaybetmesi ile ortaya çıkan 2. nesil kahve dükkanları ile filtre kahve popülaritesi artmıştır. Ardından 3. Nesil kahve yapımının yayılması ile birlikte, filtre kahveler kahve sever insanların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Filtre kahveler, uygulanan demleme yöntemine uygun şekilde öğütülmüş kahve taneciklerinin sıcak su ile demlenmesi sonucu içime hazır hale gelen bir kahve çeşididir. Bu kahve çeşidinin ismindeki filtre ibaresi kahvenin süzülerek demlenmesinden gelmektedir.

Kağıt ya da metallerden yapılmış filtrelerin içine koyulan kahve, üzerine dökülen su ile süzülerek posasından ayrılır ve içime hazır hale gelir. Süzülerek elde edilen bir kahve çeşidi olduğu için diğer kahvelere oranla daha akışkan ve berrak bir yapısı vardır. Öte yandan Türk kahvelerinin aksine telveleri tüketilmemektedir.

Filtre kahve çeşitleri, espresso, cold brew, chemex, aeropress, mokapot, french press, hario v60, syphon, bez, filtre, kağıt filtre, metal filtreye göre olmak üzere kişinin damak zevkine uygun olarak kahvenizi demleyebilirsiniz. Filtre kahve makinesi ile filtre kahve yapımı kahvenin sıcak suya karışmasıyla birlikte yaklaşık 15-20 dakika süre sonra kahve tadını sağlamış olur.

Filtre Kahve Faydaları

Filtre kahve tüketimi sayesinde vücudunuza antioksidan ve birçok besin maddesi kazandırabilirsiniz. Filtre kahvelerin insan vücuduna birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Tabi, unutmadan belirmek gereklidir ki bu faydalar dozajında tüketim yapıldığı müddetçe geçerlidir. Filtre kahvelerin öne çıkan faydaları şu şekilde listelenebilir;

  • Beyin fonksiyonlarınızın hızlanmasını sağlar. Filtre kahvelerin içerisinde bulundurduğu kafein hızlı bir şekilde kana karışır ve beyninizin uyarılmasını sağlar. Bu sayede birçok beyin reaksiyonu hızlanmaktadır.
  • Filtre kahveler, yağ yakıcı bir besin takviyesi olarak kullanılabilir. Metabolizma hızını arttırdığı kanıtlanan filtre kahve, kafein sayesinde yağ hücrelerinin yıkımını sağlamaktadır.
  • Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre filtre kahve tüketen insanlar, Tip 2 Diyabet rahatsızlığından %30 oranında daha az etkilenmektedir.
  • Filtre kahvenin Alzheimer rahatsızlığına karşı olumlu etkileri bulunmaktadır. Bazı bilimsel çalışmalara göre düzenli filtre kahve kullanımı, Alzheimer riskini %70 oranında azaltmaktadır.
  • Filtre kahvenin etkilerinden dolayı vücudunuzun dopamin salgısı artar. Bu sayede filtre kahve içen insanlar daha mutlu ve depresyondan uzak bir hayat sürmektedir. 

 

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Filtre kahve demlemek için kullanılan birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler damak tadına, kullanılan kahve çeşidi, süre gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Filtre kahve demleme yöntemleri şu şekildedir;

French Press: Kahve demleme yöntemleri arasında kolay ve pratik olması sebebiyle french press ile kahve demlemek ön plana çıkmaktadır. Kişi başı 15 gram kadar kahve koyulduktan sonra üzerine 300 ml su eklemek yeterli olacaktır. 3-4 dakikalık bir demleme süresinden sonra içilebilir.

Chemex: 3. Nesil kahvecilik anlayışı ile hayatımıza girmiş olan chemex ile kahve demleme yöntemi, biraz zahmetli olsa da lezzet bakımından en yüksek verimi alacağınız yöntemlerden birisidir. Chemex adı verilen cam haznenin ağzına yerleştirilen filtreye 13-16 gram kadar kahve eklenir. Ardından aşamalı şekilde 150 ml su eklenmesi ile kahve hazır hale gelir.

Kahve Makinesi: Demleme yöntemleri arasında en pratik olanıdır. Makinenin su haznesine yeteri kadar su eklemek ve kahve makinesine uygun öğütülmüş kahveyi yerleştirmek yeterli olacaktır.

En İyi Filtre Kahve

Filtre kahveler, damak tadına göre seçilen ürünlerdir. Birisi için çok iyi olan filtre kahve bir başkasının damak tadına hitap etmeyebilir. Filtre kahvelerin kendine özgü asidite, sertlik, aroma gibi özellikleri vardır. Örneğin, kimi insanlar arabica kahve tercih ederken bazı insanlarda brazilian filtre kahve tercihinde bulunmaktadır.

En fazla tercih edilmekte olan filtre kahve markaları ise şu şekildedir; Caffe Rino, Coffeecionado, Gimoka, Ikona Caffe, Izze Coffee, Kaave Roastery, Lavazza, Melitta, İlly, Starbucks, Tchibo

En çok tercih edilmekte olan bu kahve markalarının sertlik, asidite ve aroma gibi özelliklerini inceleyerek kendinize en uygun kahveyi bulabilirsiniz.

Filtre Kahve Fiyatları

İnsanların büyük bir keyif ile tüketmekte oldukları filtre kahvelerin fiyatları farklılık göstermektedir. Filtre kahve fiyatlarının belirlenmesinde, kahveye uygulanan işlemler gibi birçok faktörün etkisi bulunmaktadır. Bu faktörler kahvenin fiyatını aşağıya çekebilirken zaman zaman fiyatı yükseltebilmektedir.

Ürünün kalite düzeyi, kullanılan kahve çekirdeklerinin menşei ve kalitesi, marka ve paket boyutu gibi faktörler fiyata doğrudan etki etmektedir. Fakat filtre kahveler geniş bir ürün yelpazesine sahip oldukları için her bütçeye uygun filtre kahve seçeneklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu seçenekler arasından damak tadınıza ve bütçenize uygun filtre kahve seçimini yaparak, filtre kahve içmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.