sadsad x
asdasd
Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
 • Alfabetik A-Z
 • Alfabetik Z-A
 • Yeniden Eskiye
 • Eskiden Yeniye
 • Fiyat Artan
 • Fiyat Azalan
 • Rastgele
 • Puana Göre

Pürmüzler

Listeden ürün seçiniz.
4 ürün görüntüleniyor
Bir sorunuz mu var? Uzmanına Sor
 • Ücretsiz Kargo
 • Ücretsiz Kargo
 • Ücretsiz Kargo
 • Ücretsiz Kargo

Mutfak Pürmüzü

Yoğun profesyonel mutfaklarda süsleme ve hız oldukça önemlidir. Mutfak pürmüzü aşçılara kolaylık sağlayan pratik bir gereçtir.

Pürmüz Nedir?

Tabanca ya da çakmak şeklinde olan ve ucundan alev çıkan el aletidir. El pürmüzü olarak anılan ekipman süslemelerde de kullanılır. Servis edilecek bir etin üzerinin yakılması, tatlı servis ederken renk verilmesi için kullanılabilir. Pürmüz çakmak modelleri profesyonel ya da ev tipi olarak ikiye ayrılır. Ev mutfaklarında daha çok küçük ebatlısı kullanılır. Kullanım açısından tehlike oluşturabilecek bu ekipmanları kullanırken güvenlik kilidine mutlaka dikkat edilmelidir. Kullanım öncesinde emniyet kilidini açtıktan sonra kullanımı oldukça kolaydır. Kullanımdan sonra bir sonraki kullanım için tehlike arz etmemesi adına kilidi mutlaka tekrar kapatmanız gerekmektedir. Kullanırken ucundan çıkan alevi kontrol etmek de güvenlik için önemlidir. Alev seviyesi ayarlanabilen çeşit tercih etmeniz kullanım açısından daha güvenli olacaktır. Kullandıktan sonra doğru muhafaza etmeniz hiçbir tehlike yaşamamanıza yardımcı olacaktır.

Pürmüz Çeşitleri

Birçok çeşit bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre gazlı ya da elektrikli pürmüz kullanmanız mümkündür. Gazlı pürmüzler de kendi içinde ikiye ayrılır. Doğalgazlı ve bütan gazlı ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Pürmüz çakmağın çalışma prensibiyle aynı çalışır. Düğmesine bastığınızda ucundan alev çıkar ve dikkatli kullanılması gerekir. İnce üçlü başlığı olanlara şaloma denir. Profesyonel ve ev mutfaklarında kullanılan bu alet pastacılar tarafından da sık sık kullanılmaktadır. Yemek pürmüzü aynı zamanda pasta pürmüzü olarak da kullanılabilir. Pastacı pürmüzü sayesinde pişen tatlıların üzerini kızartabilir, kremalara renk ve desen verebilirsiniz. Ev tipi olanlar da tüm bu işlemlerin evde yapılabilmesi için yeterlidir. Karamelize işleminin en hızlı ve kolay şekilde yapılmasın için sıkça kullanılan bir ekipmandır. Dolayısıyla tatlıcı ve pastacılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Gıda pürmüzleri diğer ürünlerle karıştırılmamalıdır. Gıda ile direkt temas ettiği için tüm bu ekipmanları dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekir. Fazla kullanım herhangi bir sağlık sorununa sebep olabilir.

Pürmüzün Kullanım Şekilleri

Isının değişik şekillerde kullanılarak dışarı çıkmasının güzel bir örneği olan pürmüzler mutfakta pratik çözümler sunar. Bu sayede aşçılar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Aşçı pürmüzü diğer modellere göre daha profesyoneldir. Kilit mekanizması sayesinde güvenle kullanılabilir. Son dokunuşlar ve acil durumlar için ideal bir mutfak ekipmanıdır. Ev tipi set çeşitleri arasında en çok tercih edilen parçadır. Televizyon kanallarında yayınlanan yemek yarışmaları, videolu anlatımlar ve çeşitli kaynaklar tüm kullanıcılara hitap ederek mutfak kültürü hakkında bilgi sağlamaktadır. Böylece evlerde de birçok tekniğin kullanımı yaygınlaşmıştır. Kullanım şeklinize göre seçim yaparak şık ve lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz.

Mutfak Pürmüzü Fiyatları

Çeşitli çalışma prensibi ve hacimleri olan pürmüzlerin fiyatlandırılması da bu etkenlere göre yapılmaktadır. Uzun süreler kullanımı mümkün olan bu ev aletlerine oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Pürmüz fiyat olarak işlevine göre oldukça avantajlıdır. Kamp pürmüzü aşçı pürmüzü, ev tipi pürmüz çeşitlerinin fiyatları farklılık göstermektedir. Mutfak pürmüzü fiyat araştırması yaparken size en uygun ekipmanı seçmeniz önemli bir detaydır. Evde kullanmak için tercih edeceğiniz ev tipleri diğer çeşitlere göre çok daha kolay kullanılmaktadır. Taşıması ve muhafaza etmesi daha kolaydır. Küçük pürmüz fiyatları da bu sebeple diğerlerine göre daha uygundur. Tüm ürün çeşitlerine en avantajlı fiyatlarla cafemarkt.com’dan ulaşabilirsiniz. Online satın alabileceğiniz endüstriyel mutfak ekipmanlarına internet sitemizden güvenle sahip olabilir, hızlı kargo fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.