sadsad x
asdasd
Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre

Kokteyl Shaker

Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
53 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Kokteyl Shaker

İngilizce'deki karıştırmak, çalkalamak anlamına gelen shake kelimesinden türetilen shaker; karıştırıcı, çalkalama kabı gibi anlamlara gelmektedir. Barmenler ve kokteyl severler için vazgeçilmez bir ürün olan bar shakerlar, bar malzemeleri arasında en çok kullanılanlardan bir tanesidir. Evde kullanım için ya da profesyonel olmayan kişilerin kullanımı için ideal olan kokteyl shaker türleri 2 parçadan oluşur. Nasıl kullanılır sorusuna gelince; büyük alt parça malzemeleri koymak için, küçük alt parça ise kokteyl süzgeci olarak kullanılır. Profesyonel kullanım için ideal olan kokteyl shaker çeşitleri ise ek olarak bar süzgeci gerektirebilir. Cafemarkt.com'da her ihtiyaca uygun olarak bulabileceğiniz shaker çeşitleri altın, bakır gibi renk seçeneklerinin yanı sıra farklı kapasiteleriyle ve Zicco gibi ünlü marka çeşitleriyle de göz dolduruyor.

Shaker Ne İşe Yarar?

Shaker ilk amacı olarak lezzetli kokteyller hazırlamak için birkaç sıvıyı birbirine katarak iyice karıştırmasını sağlar. Bu da doğru tadı almanızı sağlayan bir tekniktir. Genellikle kokteyl tariflerinde shaker kullanılmaktadır.
İçecekleri doğrudan bardağa döküp karıştırabilirsiniz ama bu size sarsılarak karıştırmanın vermiş olduğu sonucu vermez.
Shaker sadece alkollü içecekleri değil spor yapan insanlarında toz, tablet gibi alması gereken besin takviyelerini birlikte tüketecekleri sıvılar ile karışmasını da sağlamaktadır. Paslanmaz çelik sporcu shaker modelleri sağlıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Yine ekonomik fiyatları ile gıda ile teması uygun polikarbon shaker modellerini inceleyebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz karışımları daha etkili hale getirmek için bir elektrikli shaker makinesi arıyor iseniz; bar blender veya bar mikseri kategorilerimizi inceleyip size uygun ürünü keşfedebilirsiniz.

Kokteyl Shaker Kapasiteleri

Shaker hacim kapasiteleri farklı ebatlara göre değişmektedir. Başlangıç olarak 350 ml (35 cl) başlayıp, 400 ml (40 cl), 500 ml (50 cl), 500 ml (50 cl), 600 ml (60 cl), 700 ml (70 cl), 750 ml (75 cl), 1000 ml (100 cl) olarak devam etmektedir. Bu shaker çeşitlerinin kapağı ise hacimlerine orantılı olarak 350 ml bir shakerın 3.5 cl, 500 ml bir shaker kapak kapasitesi ise 5 cl şeklinde olmaktadır. Ancak bu kapak kapasiteleri ürünün modeline ve üretici firmaya göre de değişiklik gösterebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.