sadsad x
asdasd
Ürün Açıklaması

Peak Water Ayarlanabilir Filtreli Su Sürahisi Başlangıç Seti

Peak Water, dünyanın ilk ayarlanabilir ev tipi su filtreli sürahidir. Kafe ve restoranlardaki harika kahvelerin arkasındaki endüstri teknolojisini herkese getirmek için tasarlandı.

Her Başlangıç Paketi şunları içerir:

• 1 x Peak Water Su Sürahisi

• 1 x Filtre

• 2 x Test Çubuğu

•1x Kullanıcı rehberi


İyi su, harika bir fincan kahvenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Her fincanın %90'ından fazlasını oluşturur. Peak Water, kafe kalitesinde demleme suyunu dünyanın her yerindeki evlere getirmek için benzersiz, ayarlanabilir bir filtreleme sistemi ile birlikte yüksek kaliteli reçineler kullanır.

Başlangıç Paketi ile musluk suyunuzu basit Test Stribimizi kullanarak test edebilir, sonuçlarınızı önerilen ayarlarla karşılaştırabilir ve barista kalitesinde kahve demlemeye başlayabilirsiniz. Hatta Peak'i önerilen ayarların ötesine taşıyabilir ve tadına bakmak için kendi su profilinizi oluşturabilirsiniz.

Peak Water ayrıca çayınızı ve içme suyunuzu iyileştirebilir ve en çok orta ila sert su alanlarında etkilidir.

Satılan her sürahiden bir kısım Project Waterfall'a gidecek ve Etiyopya'daki kahve yetiştiren topluluklara temiz içme suyu getirmeye yardımcı olacak.


Teknik Özellikler

  • Tamamen ayarlanabilir Filtre
  • Premium Çift İyon Reçine
  • Karbon Mat Filtreleme (istenmeyen organik bileşikleri ve kloru gidermek için)
  • Geri Dönüştürülebilir ve Yenilenebilir Filtreler
  • Bpa İçermeyen Plastik
  • Buzdolabı Dostu Tasarım
  • İngiltere'de tasarlanmış ve üretilmiştir
  • Filtreler 1,2 litre (2,4 litre kapasite)
  • U 300 mm x G 110 x D 225 (tabanda 140)


Su Sertliği Nedir?

Su toprakta hareket ettikçe bünyesinde bir çok bileşen toplar. Zararlı atıklar suyu güvenle içebilmek için ayrıştırılır, fakat musluk sularının büyük çoğunluğu pozitif minerallerin karışımını da barındırır. Su sertliği genelde bikarbonatın yanında suyun içindeki kalsiyum oranını ifade eder. Kalsiyum ve bikarbonatın karşımından kireç ortaya çıkar.

Kahve için Ne İsteriz?

Bikarbonat seviyesinin control edilmesi mükemmel kahve demlemesi için kritik bir öneme sahiptir ve test şeritleri suyunuzdaki miktarı ölçmektedir. Bikarbonat sadece kalsiyumla birleşip kireç üretmekle kalmaz aynı zamanda (daha önemlisi) kahvenin asidik karakterini siler.

Yine de lezzet dengesi açısından ufak bir miktar bikarbonat istenir. Aslında, yüksek bikarbonat seviyeleri daha sert kahvelerde iyi bir etki bırakır, örneğin espresso.

Suyunuzdaki iki kilit mineral kalsiyum ve magnezyumdur. Bunlar kahvenizin tüm tadını ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Peak Water’ın baypas tasarımı bu minerallerin suyunuzda az mı ya da çok mu bulunduğunu keşfetmenizi sağlar.


Farklı Kahveler İçin Farklı Su

Peak Water için önerilen ayarlar çoğu kahvenin tadını mükemmelleştirecektir. Ancak, kahve tipi ve kahvenin nasıl kavrulduğu gibi değişkenler, suyun tadında yapılacak küçük değişiklikler kahvenizin tadını en üst seviyeye çıkarabilir.

Önerilen Ayarların Ötesine Geçmek

Espresso/sert kahve

Peak Water kadranını görece daha düşük bir ayara getirin. Yüksek mineral içeriği suyun daha fazla bikarbonat içermesine olanak sağlar. Bu konsantre bir kahvedeki artmış asiditeyi dengelemeye yardımcı olur.


Bitki özlü ve aromatik kahveler

Geyşa gibi bitki özlü kahveler, aromalarının ortaya çıkmasını sağlayan çok yumuşak suları sever. Bu tür kahveler için Peak Water’ı maksiumum seviye olan 5’e ayarlayın.


Meyvemsi ve kompleks kahve

Meyvemsi ve daha az aromatik kahvelerde denge sağlaması açısından yüksek mineral içerikli sulardan faydalanılır. Bu durumda Peak Water kadranını biraz daha düşük seviyelere ayarlayın.


Kavurma profilleri

Daha koyu kavrulmuş kahveler için daha yüksek seviyelere, daha az kavrulmuş kahveler için ise daha düşük seviyelere ayarlayın. Koyu kavrulmuş bir kahve yumuşak sui le daha temiz ve daha tatlı hale gelecektir, buna karşılık az kavrulmuş bir kahvede daha kompleks ve yoğun tatlar elde edebilmek için yüksek mineral içeriğine sahip sert sular iş görecektir.

Taksit ve Ödeme Seçenekleri
Yorumlar(0)
Tavsiye Et
Kargo ve Teslimat
Kargo ve Teslimat
Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde özenle hazırlanıp ilgili kargo şubesine teslim edilmektedir. Özel üretim ürünlerde gönderim süresi farklılık gösterebilir. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde siparişler ilk iş gününde işleme alınmaktadır.
Teslimatlar da ürünlerinizi ilgili kargo firmasından teslim almadan önce ambalajında bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar durumunda muhakkak hasar tutanağı tutturunuz.

Kargonuz Ücretsiz Olsun
5000 TL ve üstünde vermiş olduğunuz siparişler Türkiye'nin her yerine ücretsiz olarak gönderilmektedir

Aynı Gün Kargo
Aynı gün kargo etiketi bulunan ürünlerde saat 13:00'a kadar vermiş olduğunuz sipariş aynı günde kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süresi bulunmuş olduğunuz konuma göre farklılık gösterebilmektedir. Saat 13:00'dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi ilk iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Peak Water Ayarlanabilir Filtreli Su Sürahisi Başlangıç Seti

Ürün Kodu : 372.PW.AFSS.BS
Fiyat(%20 KDV Dahil)
711,86 TL
Fiyat(%20 KDV Hariç)
593,22 TL
Bu ürünü havale ile ekstra %2 indirim ile satın alabilirsiniz.
Bu ürün şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır.
Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.