sadsad x
asdasd
Ürün Açıklaması

AeroPress Kahve Demleme Ekipmanı

Aeropress ile Mükemmel Kahve Demlemenin Sırları

  • Kahve zengin tadını çok çabuk açığa çıkarır. Demleme süresi uzadıkça ve su sıcaklığı idealin üzerindeyse tadı acılaşır ve asiditesi artar. AeroPress’le yaptığınız kahvede acılık ve asitide hissedilmez. Çünkü AeroPress ‘de demleme süresi toplam 30sn., su sıcaklığınız 80-85 C arasındadır. Aynı geleneksel espresso makineleri gibi.
  • French Press‘de demleme süresi 4-5 dakikadır. Geleneksel filtre kahve makinelerinde de demleme uzun zaman alır.
  • AeroPress, french press veya geleneksel filtre kahve makinelerinde olduğu gibi iri öğütülmüş kahve kullanılmasını gerektirmez. Hatta ince veya inceye yakın öğütülmüş kahvenizin de mükemmel tadına AeroPress ‘le varabilirsiniz.
  • AeroPress kâğıt mikrofiltresi sayesinde ister ince ister daha kalın öğütülmüş kahve olsun, fincanınızda kesinlikle herhangi bir kahve kalıntısı göremezsiniz.
  • Espresso makineleri dışında diğer aparatlarla ‘’espresso’’ elde edilemez. Ancak AeroPress, hava basıncıyla kahvenin tüm aromasının fincanınıza taşıyarak harika ‘’moka’’ elde etmenizi sağlar.
  • Demleme sırasında kahve tamamen suyun içinde olduğundan tam ve eşit özütleme (ektraksiyon) gerçekleşir ve kahvenin tüm aroması fincana taşınır. Klasik filtre kahve demleme yöntemlerinde orta kısımda olması gerekenden daha fazla ek traksiyon, kenarlarda ise bunun çok altında bir ek traksiyon gerçekleşir.

Kutu İçeriği
1. İtici piston
2. Ana hazne‌
3. Filtre başlığı
4. Huni
5. Kâğıt mikro filtreler
6. Kepçe
7. Karıştırıcı

Kahve Demleme İpuçları!

Temizleme: Kullanılmış kahveyi daima demledikten hemen sonra atın ve AeroPress'inizi sızdırmalık parçası tam olarak itilmiş durumda saklayın. Böylece sızdırmazlık parçasının kompresyonu boşalır ve ömrü uzar.
Suyun Damlaması: Bastırma işleminden önce az bir miktar suyun damlaması normaldir. Zamanından önce çok fazla sıvı akarsa, çekilmiş kahvenin seviyesini silkeleyerek düzleştirin ve suyu yavaş bir şekilde ekleyin. Hala fazla sıvı erken akarsa, daha ince çekilmiş kahve kullanın.
Pistonu Bastırmak Zorsa: Daha hafifçe bastırın ve hava basıncının "direnç" gösterdiğini hissettiğiniz zaman duraklayın. Ardından, basıncın direnci azaldığında bastırmaya devam edin. Kuvvetlice bastırmak, kahveyi sıkıştırıp akışı engeller. Süreç uzun mu sürüyor? Hafif bastırdığınızda hala çok fazla zaman alıyorsa, daha kalın çekilmiş kahve kullanmayı deneyin.
Filtreleri Tekrar Kullanmak: Birçokları, filtreleri tekrar kullanmaktadır. Kullanılmış kahveyi atmadan önce, filtreyi soyarak çıkartın, durulayın ve bir sonraki kullanım için filtre kapağına yerleştirin.
Su Sıcaklığı: Kahveyi yapmak için 80° sıcaklıkta su önerilir.
Çekilmiş Kahve Çeşitleri: Süzme kahve ayarında ince çekilmiş veya espresso inceliğinde çekilmiş kahve kullanın. Espresso inceliğinde kahve daha uzun bastırma süresi ve birden fazla ölçüsü kullanıldığında biraz sabır gerektirmekle birlikte daha zengin bir lezzet sunar.
Misafir Ağırlama: Misafirleriniz gelmeden önce birkaç tane espresso tarzında kahve hazırlayın. Yemekten sonra bunları kullanarak Americano, Latte veya Cappuccino vb. isteklerini çabukça yerine getirebilirsiniz.
Yıkama: Bulaşık makinenizin üst rafında yıkayabilirsiniz, ancak şart değildir. Her kahve yapımında ana hazne kendiliğinden temizlenir. Sızdırmazlık parçasını akar su altında fırçalamak veya silmek yeterlidir. Ana hazne yapışkan hale geldiği zaman sirkeyle yıkayın. Ara sıra, sızdırmazlık parçasını pistonun ucundan çıkartıp, ılık su ve bulaşık sabunu ile içli dışlı iyice yıkamanız önerilir.

AeroPress Kullanımı

aeropress-kahve-demleme

Ürün Özellikleri
Ürün Çeşidi
:
Demleme Şişesi
Taksit ve Ödeme Seçenekleri
Yorumlar(0)
Tavsiye Et
Kargo ve Teslimat
Kargo ve Teslimat
Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde özenle hazırlanıp ilgili kargo şubesine teslim edilmektedir. Özel üretim ürünlerde gönderim süresi farklılık gösterebilir. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde siparişler ilk iş gününde işleme alınmaktadır.
Teslimatlar da ürünlerinizi ilgili kargo firmasından teslim almadan önce ambalajında bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar durumunda muhakkak hasar tutanağı tutturunuz.

Kargonuz Ücretsiz Olsun
5000 TL ve üstünde vermiş olduğunuz siparişler Türkiye'nin her yerine ücretsiz olarak gönderilmektedir

Aynı Gün Kargo
Aynı gün kargo etiketi bulunan ürünlerde saat 13:00'a kadar vermiş olduğunuz sipariş aynı günde kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süresi bulunmuş olduğunuz konuma göre farklılık gösterebilmektedir. Saat 13:00'dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi ilk iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Ürün Videosu

AeroPress Kahve Demleme Ekipmanı 235 ml

Ürün Kodu : 273.AEROPRESS.01
Fiyat(%20 KDV Dahil)
711,86 TL
Fiyat(%20 KDV Hariç)
593,22 TL
Bu ürünü havale ile ekstra %2 indirim ile satın alabilirsiniz.
Bu ürün şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır.
Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.