sadsad x
asdasd
Ürün Açıklaması

Hızlı Tütsüleme Makinesi, Gümüş

Füme Makinesi profesyonel ihtiyaçlar kadar, ev kullanıcılarının da ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmış, alanında Türkiye’nin ilk ve tek, patentli, pratik, kullanması eğlenceli ve çok kolay, el tipi füme cihazıdır.  Talaşı anında yakarak, cihazın ürettiği aromalı duman ile her türlü yiyecek ve içeceğinize saniyeler içinde enfes ve eşsiz füme tatlar katabilirsiniz.    


MAKİNEYİ HAZIRLAMA


Makinenin açma/kapama düğmesinin olduğu üst kapağını (1) saat yönünün tersine çevirerek açın ve kabloları germemeye dikkat ederek pil haznesini (14) dışarı çıkartın. Kutunun içinden çıkan pilleri +/- kutuplara dikkat ederek pil haznesine yerleştirin ve hazneyi cihazın içine geri koyup üst kapağı bu defa saat yönünde çevirerek kapatın. (Cihazı uzun süre kullanmayacaksanız, pilleri içinde bırakmayın.)

Kutu kapağının içinde bulunan hortumun (12) bir ucunu makinenin alt tablasına takılı boruya (7) geçirin. Hortumun diğer ucuna kutudan çıkan başlığı (13) takın. Talaş haznesinin dibinde muhakkak tel elek (11) bulunmalıdır. Aksi takdirde talaş makinenin içine girerek pervane ve motora zarar verebilir. Elek belli bir süre sonra eriyerek delinir. Böyle bir durumda bozulan eleği kutu içinde gelen yedek elek ile değiştirin. Makineniz kullanıma hazırdır!    


TALAŞ HAZIRLAMA

Hafif ve etkili, yanık kokmayan bir tütsü dumanı elde etmek için, bir defada kullanacağınız kadar talaşı bir kaba koyun ve setinizin içinde gelen sprey ile su kullanarak nemlendirin. Talaş nemli ama ıslak olmamalıdır. İyice karıştırın ve talaşın suyu emmesi için birkaç dakika bekleyin. Parmaklarınız arasına aldığınızda yapışıyor olması yeterlidir. Talaşı nemlendirmek çok önemlidir. Bu sayede yanma ısısını düşüreceğiniz gibi, yoğun, şeffaf, toksinsiz, ahşabın esanslarını ve tat katıcı unsurlarını açığa çıkartacağınız bir duman elde edersiniz. ASLA KURU TALAŞ KULLANMAYIN!        

Hazırladığınız talaşı makinenin talaş haznesine (10) doldurun. Talaşın ne çok sıkı ne de çok gevşek olmamasına dikkat edin. Dilerseniz bizden temin edebileceğiniz sıvı gıda aromalarını kullanarak zevkinize hitap eden daha farklı kokular elde edebilirsiniz. Hazneye doldurduğunuz talaşın üstüne bunlardan birkaç damla damlatmanız yeterlidir.
      
TÜTSÜLEME
Soğuk tütsüleme tekniği ve Hızlı Tütsüleme Makineniz ile et, kıyma, balık, peynir, yoğurt, salata, çorba, hatta arzu edeceğiniz içeceklerinize yapılarını değiştirmeden anında tütsüleyerek harika aroma ve tatlar katabilirsiniz! Bizden temin edebileceğiniz fanusla veya üstünü streç film benzeri bir malzeme ile kapatabileceğiniz her türlü kaba koyacağınız ürünlere çok hızlıca füme aroması ekleyebilir, fanus ve alt tabağı ile çok hoş ve etkileyici sunumlar yapabilirsiniz.   
Makinenizin düğmesini açın ve motorun çalıştığını duyun. Hortumun ucunu kulağınıza yaklaştırarak hava üflediğinden emin olduktan sonra başlığı tütsüleyeceğiniz kaba veya fanusun üstündeki lastik deliğe takın. Bir çakmakla talaşı yakın. (TORCH ÇAKMAK KULLANMAYIN, TALAŞI ÇOK HIZLI YAKACAK, TALAŞ HAZNESİNE ZARAR VERECEKTİR.)

Talaşın çok hızlı yanmadığından (böyle bir durumda düğmeyi kapatarak yanma hızını kontrol edebilirsiniz) ve dumanın sarı değil, beyaz renkte olduğundan emin olun. Aksi takdirde talaşınız yeterince nemlendirilmemiş demektir. Böyle bir durumda işlemi durdurun ve talaşın üzerine spreyle tekrar su sıkın. Cihazınızı kullanarak anında üreteceğiniz tütsü dumanını fanusun içine veya üstünü örteceğiniz kaba doldurup, aromanın ürüne işlemesi için birkaç dakika bekleyin. İşlemi arzu edeceğiniz füme aroması yoğunluğuna ulaşıncaya kadar düğmeyi açıp kapatarak tekrarlayabilirsiniz. Birkaç deneme yanılmadan sonra kendi ideal lezzetinize ve tütsü kokunuza ulaşacaksınız. Yeterince duman ürettikten sonra cihazı düğmesinden kapatın. Fanus ile yapacağınız sunumlarda, bırakın fanusu konuğunuz açsın. Göze ve buruna hitap eden çok hoş bir gösteri olacaktır.

         
Kahve, alkollü içecek ve benzeri sıvıları tütsülemek isterseniz sıvının durduğu şişenin içine duman basıp çalkalayabileceğiniz gibi, sıvıyı koyduğunuz bardağı fanusun altına yerleştirerek de aynı işlemi yapabilirsiniz. Kutunun içinden çıkan kupa/kadeh kapağını da dumanı hapsetmek için kullanabilirsiniz.


Hazneye koyduğunuz talaşın tamamını bitirmeyebilirsiniz. Daha sonra tekrar kullanmak istediğinizde talaş haznesine sıkacağınız spreyle nemlendirmeyi unutmayın. Talaşı en sonuna kadar kullanmayın, haznenin dibinde az miktarda kaldığında külü ve talaşı boşaltın ve yenileyin. Doğru kullanımla bir hazne dolumu talaşla 6-10 porsiyon tütsüleyebilirsiniz.          

TEMİZLİK VE BAKIM

Makinenizin temizliği ve bakımına özen gösterin. Tercihen daha sık aralıklarla ama en çok 20 kullanımdan veya 2 hazne dolusu talaştan sonra talaş haznesini sökerek artık kül ve talaşı boşaltın. Haznenin ters tarafından ucu sivri olmayan bir çubukla iterek eleği çıkartın. Soğutma borusunu (9), motor ve pilin olduğu gövdeyi (2), yuvarlak tablanın (5) en alt kapağını (6), başlık yuvasını (8) sökün. Hortumun ucundaki başlığı (13) çıkarın. Motor yuvası (3) ile pervane (4) arasına yanlamasına ince bir bıçak sokarak dikkatlice kanırtın ve pervaneyi çıkartın. DÜĞME, PİL VE MOTORUN OLDUĞU GÖVDE (1-2-3) HARİCİNDEKİ tüm parçaları ılık suda bulaşık deterjanı ve yumuşak bir sünger veya fırça kullanarak yıkayın ve duruladıktan sonra kurulayın.

PİL, MOTOR VE AÇMA/KAPAMA DÜĞMESİNİN OLDUĞU ANA GÖVDENİN SUYLA TEMAS ETMEMESİNE DİKKAT EDİN. Bu parçayı hafif nemli bir bezle silebilirsiniz. TEMİZLİK İÇİN BULAŞIK MAKİNESİ KULLANMAYIN.    

Kuruladığınız parçaları aşırı güç kullanmadan hafifçe sıkarak yeniden monte edin.           

Yuvanın (3) içindeki motor, yuvasına sabitlenmiştir ve kullanıcının sökeceği bir parça değildir.    
Slainte Hızlı Tütsüleme Makinesinde dünyaca ünlü Nadalie firmasının fıçı üretiminde kullandığı meşelerden özel olarak tütsüleme için elde edilen talaş kullanılmaktadır. NE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİNİZ VEYA İĞNE YAPRAKLI, REÇİNELİ AĞAÇLARIN TALAŞINI KULLANMAYIN.  

OPSİYONEL AKSESUARLAR VE ÜRÜNLER                             SATIN ALABİLECEĞİNİZ YEDEK PARÇALAR        
- Özel talaş (80 gr.’lık paketlerde)                                                 - Açma/Kapama düğmesi
- Yedek elek teli                                                                                - Pil haznesi
- Özel sıvı gıda aromaları                                                                - Motor
- Ölçekli damlalık                                                                              - Pervane
- Fanus ve tahta tabak                                                                     - Hortum
- Tel elek


Makineniz yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş patentli bir üründür. Satın aldıktan sonra kullanıcı hataları dışında arızalanması durumunda ilk 30 gün içinde koşulsuz değiştirme hakkınız vardır. Garanti süresi 2 yıldır.

Taksit ve Ödeme Seçenekleri
Yorumlar(0)
Tavsiye Et
Kargo ve Teslimat
Kargo ve Teslimat
Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde özenle hazırlanıp ilgili kargo şubesine teslim edilmektedir. Özel üretim ürünlerde gönderim süresi farklılık gösterebilir. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde siparişler ilk iş gününde işleme alınmaktadır.
Teslimatlar da ürünlerinizi ilgili kargo firmasından teslim almadan önce ambalajında bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar durumunda muhakkak hasar tutanağı tutturunuz.

Kargonuz Ücretsiz Olsun
1000 TL ve üstünde vermiş olduğunuz siparişler Türkiye'nin her yerine ücretsiz olarak gönderilmektedir

Aynı Gün Kargo
Saat 13:00'a kadar vermiş olduğunuz sipariş aynı günde kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süresi bulunmuş olduğunuz konuma göre farklılık gösterebilmektedir. Saat 13:00'dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi ilk iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Hızlı Tütsüleme Makinesi, Gümüş

Ürün Kodu : 525.SBSL005
Fiyat(%18 KDV Dahil)
3.465,04 TL
Fiyat(%18 KDV Hariç)
2.936,47 TL
Havale/Eft ile yapacağınız ödemelerde bu ürünü ekstra %2 indirim ile satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.