sadsad x
asdasd
Sıralama seçin

Chemex

Cafemarkt - Cafemarkt Chemex, Ahşap Tutacaklı, 800 ml, 6 Bardak Cafemarkt - Cafemarkt Chemex, Ahşap Tutacaklı, 800 ml, 6 Bardak (1)
208,47 TL KDV Dahil
Cafemarkt - Cafemarkt Chemex, Ahşap Tutacaklı, 600 ml, 4 Bardak Cafemarkt - Cafemarkt Chemex, Ahşap Tutacaklı, 600 ml, 4 Bardak (1)
196,67 TL KDV Dahil
Cafemarkt - Cafemarkt Chemex, 5 Cups
888.28.CHE.5C
Cafemarkt Chemex, 5 Cups
230,48 TL KDV Dahil
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Chemex Modelleri

Kahvenin en kalitelisini hazırlamak ve kahveden en zengin aromayı alabilmek için üretilen Chemex modelleri, barista ve kahve tutkunlarının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. 1940'lı yıllarda ünlü kimyager Dr. Peter Schlumbohm tarafından üretilen Chemex, çift katmanlı yapısı ve kahvenin aromasını etkilemeyen özellikleriyle dünya çapında pek çok ödül almış bir tasarım ve demleme tekniğidir. Cafemarkt.com kalitesiyle sizlere sunulan kahve demleyici çeşitlerinin, ahşap ve cam tutacaklı modellerde satışları mevcuttur. Türkiye'de de çokça tercih edilen bu kahve demleme seti, Hario 'ya kıyasla daha kalabalık gruplar için kullanılabilir. Kahve makinesi ya da kahve demleyicisi olarak da adlandırılabilen ürünün bazı modellerindeki ısıya dayanıklı cam bölmesi sayesinde ocakta da kullanabilirsiniz. Üstelik paslanmaz çelik özellikteki demleme filtresine de sahiptir.

Chemex Fiyatları

Chemex doğal kahve demleyicisi fiyatları, ürünün ahşap ya da cam saplı olma özelliğine ve hazne genişliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cafemarkt'in kurulduğu günden bu yana kaliteyi ve müşteri memnuniyetini amaçlayan çizgisi sayesinde uygun ücretlerle satın alabileceğiniz Chemex modelleri, sizlere eşsiz ve büyüleyici bir demleme ziyafeti yaşatacak. Diğer yöntemlere göre daha kalın olan filtresi sayesinde daha uzun bir demleme süresi gerektirir ve bu da daha zengin bir tat oluşmasını sağlar. Chemex doğal kahve demleyicisi için kahvenizi damak zevkinize göre farklı büyüklüklerde öğütebilirsiniz. Kağıt filtre kullanmak istemeyen kullanıcılar için paslanmaz çelik filtre seçeneğiyle de göz dolduran chemex modelleri için, hemen cafemarkt.com'a gelin.

Chemex Kullanımı

Cafemarkt Chemex ile kahve demleme işlemi nasıl yapılır? Sorularınıza yardımcı olacağız.

Chemex nasıl kullanılır?

1.Adım

Not: kahve ve su miktarı, bira yaptığınız kahve türüne ve tercih ettiğiniz güce bağlı olarak değişir. Bir başlangıç noktası olarak, 50 gram kahve ve 700 gram su (yaklaşık 25 ons) kullanmanızı ve daha sonra zevkinize göre ayarlamanızı öneririz.

Kahveyi tartın ve deniz tuzuna benzeyene kadar bir kaba öğütün.

2.Adım

Chemex filtre kağıdınızı açın ve ağız kısmına yerleştirin. Üç tabakalı kağıt yardımı ile daha lezzetli kahveler yapabilirsiniz.

3.Adım

Isıtmış olduğunuz sıcak suyu filtre yardımı ile Chemex’inizi tamamen doldurun.

4.Adım

Öğütülmüş kahvenizi filtreye dökün ve hafifçe sallayın. Bu işlem yatağı düzleştirecek ve daha eşit bir dökmeye izin verecektir.

5.Adım

Toplamda dört sefer kahve kettle ile bu işlem tekrar edilecek.

Yatağın merkezinden başlayarak, filtrenize eklediğiniz kahvenin iki katı suyu hafifçe dökün (örneğin, 25 gram kahveniz varsa 50 gram su dökmeniz gereklidir). Yavaşça kahvenin üzerinde gezdirin ve filtrenin kenarlarını dökmekten kaçının. Bu miktarda suyun eklenmesinin kahvenin genişlemesine veya “gerçek aromasına" kavuştuğunu fark edeceksiniz. “Bunu 45-55 saniye boyunca yapmaya özen gösterin.

6.Adım

Merkezden başlayarak dairesel bir desende su dökün. Ortaya doğru geri sarmadan önce kahvelerin kenarına doğru. Suyu filtrenin dışına dökmekten kaçının. Kahve suyunun filtrenin tabanından iyice süzülene kadar suyun damlatılmasına izin verin. Bu dökmek için yaklaşık 200 gram su kullanmalısınız.

7.Adım

200 gramlık artışlarla su ekleyerek 6. adımda olduğu gibi aynı dökün desenini tekrarlayın. Bir kez daha tekrarlayın, suyun bir sonraki dökmeye başlamadan önce kahve suyunun filtrenin altından 2-3 cm düşene kadar kahveden süzülmesine izin verin.

8.Adım

Suyun kahveden tamamen damlamasına izin verin.

9.Adım

Demleme süresi 3.5 - 4.5 dakika arasında olmalıdır. Demleme süresi çok hızlı olursa, bir dahaki sefere daha ince bir öğütme veya daha yavaş bir dökülme oranı kullanmayı deneyin. Demleme çok yavaşsa, kalın bir öğütme veya daha hızlı bir dökülme oranı kullanmayı deneyin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.