sadsad x
asdasd
Ürün Açıklaması

Neo Barista Espresso Makinesi Temizleyici Toz + Süt Sistemi Temizleyici + Kireç Çözücü Temizleyici Seti

Neo Barista Espresso Temizleyici Toz

Otomatik / Manuel Espresso makinelerinde meydana gelen kahve yağlarını, kahve parçacıklarını, kireç ve kokuları temizler.

Ev tipi veya endüstriyel tip espresso ve kahve makinelerinin periyodik temizliklerinde uygulanan tablet temizleyicidir.

Neo Barista toz temizleyici endüstriyel espresso makineleri ve diğer kahve makinelerinde meydana gelen yağları, kahve parçacıklarını, kireç ve pis kokuları giderir.

Makinemizi Neden Temizlemeliyiz?

İçtiğiniz kahvenin lezzetini etkileyen birçok faktör vardır. En başta şüphesiz ki kahve çekirdeğinin kalitesi ve cinsidir. Kahveyi yapan baristanın tekniği, kullanılan makinenin özellikleri de önemlidir.

Ancak sık sık göz ardı edilen bir etmen ise hem endüstriyel hem de ev tipi makinelerinin temizliği ve bakımıdır. Kahve makinesi temizliği lezzetli bir kahve elde etmek için periyodik olarak yapılmalıdır.

Kahve Makinenizi kullandıkça suda bulunan partiküller ve kahve tozları makine aksamınızda yer eder ve içtiğiniz kahvenin tadını doğrudan etki eder. Kahve makinenizin düzenli temizliği, makinenizin ömrünü uzatır.

Kullanım Şekli:

GRUPLU ESPRESSO MAKİNELERİ İÇİN:

1- Makinenizin porta filtresine kör tıpa takınız. 3 gr (yaklaşık 1 tatlı kaşığı) Neo Barista toz temizleyiciyi makinenizin porta filtresine koyunuz. Porta filtreyi kahve makinenizin grup başlığına yerleştiriniz.

2- Espresso makineniz akış düğmesine basınız. Basınçlı suyun sistemden porta filtrenin içerisine akmasını sağlayınız. 10 saniye akış butonuna basılı tutup, 10 saniye kadar bekleyiniz. Bu işlemi 5 kez tekrarlayınız.

3- Porta filtreyi çıkartınız ve basınçlı su altında temizleyiniz.

4- Daha sonra porta filtreyi geri takıp, 2. adımdaki işlemi temizleyici ürünsüz 5 kez daha tekrarlayınız.

KAHVE EKİPMANLARI TEMİZLİĞİ İÇİN:

1- Porta filtre, süzgeç ve benzeri metal espresso ekipmanlarının temizliği için, bir kap içerisinde 1 litre sıcak suya 2 tatlı kaşığı Neo Barista toz temizleyici ilave edip tozun çözülmesini bekleyiniz.

2- Porta filtrelerin metal kısımlarını sıcak suyun içerisine, tutma yerleri (kauçuk, plastik ya da ahşap) suya değmeyecek şekilde diklemesine kaba sokunuz.

3- Yarım saat kadar bekletiniz. Sünger veya temiz bir bez ile temizleyiniz

EV TİPİ KAHVE & ESPRESSO MAKİNELERİNİN TEMİZLİĞİ İÇİN:

1- 1 litre sıcak suya, 3 gr (1 çay kaşığı) Neo Barista toz temizleyici ilave edip tozun çözülmesini bekleyiniz.

2- Çözeltiyi makinenizin su tankına koyunuz.

3- Kahve demleme düğmesine basıp, tüm çözelti bitene kadar gerekirse işlemi tekrarlayınız.

4- Su deposunu temiz su ile doldurup, en az iki kez aynı işlemi tekrarlayıp, makinenizi durulayınız.

Neo Barista Süt Sistemi Temizleyici

Otomatik / Manuel Espresso makineleri ve evlerde kullanılan kahve makinelerinde meydana gelen protein artıkları, bakteriler ve borular içerisinde peynirleşme diye tabir edilen tıkanmaları giderir.

Neo Barista Süt Sistemi Temizleyicisi ile protein artıkları, bakteriler ve borular içerisinde peynirleşme diye tabir edilen tıkanmalar giderilir ve makinenizin ömrü uzar.

Otomatik cappuccino makineleri, buhar çubukları ve süt cezveleri için mükemmel sonuç sağlar.

Neden Süt Sistemi Temizleyici Kullanmalıyız?

Kahve makineniz ile süt bazlı içecekler de yapıyorsanız, süt ısıtıp köpürttüğünüz sistemi ne kadar temizlerseniz temizleyin sistemde kalıntı olur ve bakteri üretmeye meyilli bir ortam oluşur.

Bir miktar süt her zaman plastik borularda veya buhar çubuklarında artık olarak kalır. Protein artıkları, bakteriler ve borular içerisinde peynirleşme diye tabir edilen bu tıkanmaların uygun ürün ile temizlenip giderilmesi hem sağlığınız hem de makinenin ömrü için önemlidir.

 

Kullanım Şekli:

Otomatik Makineler İçin:

1- 50 ml (yaklaşık 1 espresso fincanı) Neo Barista Süt Sistemi Temizleyiciyi 1 litre temiz ve oda sıcaklığında olan suya ekleyiniz. 2- Kahve makinenizin kullanma kılavuzunda özel bir temizlik işlemi talimatı bulunmuyorsa, sütlü bir kahve yapıyormuş gibi bir menüye basınız ve süt yerine bu solüsyonu çekmesini sağlayınız. 3- Solüsyon bitene kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Ardından 1 litre temiz su ile işlemi tekrarlayıp durulayınız. Buhar Çubuklarının ve Diğer Ekipmanların Temizliği için:

Buhar çubuklarının temizliği için de yine bu solüsyon kullanılabilinir.

1- 50 ml (yaklaşık 1 espresso fincanı) Neo Barista Süt Sistemi Temizleyiciyi 1 litre temiz ve ılık suya ekleyiniz.

2-Buhar çubuğunu veya diğer aksamları solüsyon içerisine batırın.

3-Buhar çubuklarının iç kısmına temizleyici ürünün nüfus etmesi için buhar vanasını solüsyon içerisindeyken açıp kapatma işlemi yapılmalıdır. Bu işlem ile solüsyon buhar çubuğunun içine çekilecektir.

Neo Barista Kireç Çözücü

Sıcak su haznelerini, kahve ve espresso makinelerinin iç mekanizmasını kireçten arındırmak için formüle edilmiştir.

KAHVE MAKİNELERİ & HER TÜRLÜ SU ISITICI İÇİN

Sıcak su haznelerini, kahve ve espresso makinelerinin iç mekanizmasını kireçten arındırmak için formüle edilmiştir.

Demleme işlemini yavaşlatan, suyun sıcaklığını etkileyen, makinenin daha fazla enerji harcamasına neden olan kireç oluşumlarını çözer.

Neo Barista Özel Kireç Çözücü her tip ve markada kahve makinelerindeki ve su ısıtıcılarındaki kireçlerin zahmetsiz, hızlı ve güvenli şekilde çözülmesini sağlar. En zorlu kireçleri bile yok eder.

Neden Kireç Temizleyici Kullanmalıyız?

Kahve makinelerinde kullanılan sudaki değişen oranlardaki mineraller, kalsiyum ve magnezyum zaman içerisinde kahve makinesinin iç parçalarında kireçlenmeye sebep olur. Oluşan bu kirecin kahvenizin tadı ve makinenizin ömrü üzerinde olumsuz etkisi vardır. Ayrıca demleme süresini uzatıp, kahvenizin sıcaklık derecesini düşürür.

Kullanım Talimatı:

Kahve Makineleri İçin:

Kireç çözme ve temizleme işlemi için öncelikle makinenizin kullanım kılavuzunu dikkate alın.

1-Aksi belirtilmediği sürece makinenizin su deposuna 125 ml (yarım su bardağı) Neo Barista Özel Kireç Çözücü doldurun. Üzerine aynı miktarda su doldurun.

2- Kahve demleme düğmesine basın, tüm çözelti bitene kadar gerekirse işlemi tekrarlayın.

3- Su deposunu temiz su ile doldurun ve 1-2 depo miktarı kadar suyla durulayın.

Makinenizin kirliliği, temizlenme sıklığı ve büyüklüğüne göre ürün miktarını ve orantılı olarak su miktarını arttırınız.

Bu işlemi kullanım sıklığınıza göre 1-3 ayda bir tekrarlayın.

Su Isıtıcıları İçin:

Su ısıtıcılarda kullanımında 125 ml Neo Barista Özel Kireç Çözücüyü ısıtıcının içerisine dökün. Üzerini suyla doldurup kaynatın. Sonrasında 1-2 depo kadar temiz suyla kaynatıp, durulayın.

Uyarılar: Ürün hassas yüzeylere zarar verebilir. Temas halinde su ile durulayın. Gıdayla direkt olarak temas ettirmeyin.

Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. Cilt tahrişine yol açar. Ciddi göz hasarına yol açar. Deri ile teması halinde ise bol sabun ve su ile iyice yıkayın. Göz ile temas halinde su ile birkaç dakika dikkatlice durulayın. Kontakt lensiniz varsa çıkartıp durulamaya devam edin. Tahrişin devam etmesi halinde doktora başvurun.

Taksit ve Ödeme Seçenekleri
Yorumlar(0)
Tavsiye Et
Kargo ve Teslimat
Kargo ve Teslimat
Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde özenle hazırlanıp ilgili kargo şubesine teslim edilmektedir. Özel üretim ürünlerde gönderim süresi farklılık gösterebilir. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde siparişler ilk iş gününde işleme alınmaktadır.
Teslimatlar da ürünlerinizi ilgili kargo firmasından teslim almadan önce ambalajında bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar durumunda muhakkak hasar tutanağı tutturunuz.

Kargonuz Ücretsiz Olsun
5000 TL ve üstünde vermiş olduğunuz siparişler Türkiye'nin her yerine ücretsiz olarak gönderilmektedir

Aynı Gün Kargo
Aynı gün kargo etiketi bulunan ürünlerde saat 13:00'a kadar vermiş olduğunuz sipariş aynı günde kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süresi bulunmuş olduğunuz konuma göre farklılık gösterebilmektedir. Saat 13:00'dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi ilk iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Neo Barista Espresso Makinesi Temizleyici Toz + Süt Sistemi Temizleyici + Kireç Çözücü Temizleyici Seti

Ürün Kodu : 431.POW.MILK.DEC.3
Fiyat(%10 KDV Dahil)
588,50 TL
Fiyat(%10 KDV Hariç)
535,00 TL
Bu ürünü havale ile ekstra %2 indirim ile satın alabilirsiniz.
Bu ürün şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır.
Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.